پالادیوم

پالادیوم


من از رندی نخواهم کرد توبه
و لو آذیتنی بالهجر و الحجر

سیاستمدار دوزیست!!!

سه شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۶، ۱۲:۰۲ ب.ظ

 دعوای درون جناحی اصلاح طلب ها بالا گرفته،و در این میان سایت انتخاب به جناب عارف هجمه تندی داشته،من کاری به اتهاماتی که بیان شده ندارم،اما مهم ترین فاکتوری که نشون می ده عارف رفتاری کاملا منطبق با عرف حزب داشته،کناره گیری اش به نفع روحانی در سال 92 هست به درخواست خاتمی.این اتهامات نمی تونه به این اندازه قدرتمند باشه که کنارگیری عارف از انتخابات به نفع روحانی رو زیر سوال ببره.

بگذریم...

سوال من از جناب عارف هست:اگر به سال 92 برگردید با همین تفکری که الان دارید،باز هم حاضر به انجام این کار می شدید؟

 

 • ۹۶/۰۴/۲۷
 • نویسنده ....

دست به قلم

نظرات  (۱۱)

 • پـــــر ی
 • زیست توی عنوان :)))

  پاسخ:
  پری:))))
 • جناب مستطاب سروش الدین سخن ور عیلامی
 • سلام 
  خسته نباشید.
  به نکته خوبی اشاره کردید؛ و جوابش مبرهن و واضح هست این ها چون مشی و مانیفست معینی ندارن هر لحظه ممکنه کاری انجام دهند که البته در آن سودی و مقامی نهفته باشد.
  نکته بعد این هست که در این میان اصلاحاتچی ها یا همان ماله کشان به شدت مورد بازی قرار گرفتن و از شر اصولگرایان و انزوا به دامن این حسن کلیدساز پناه بردن و حسن خان نیز در نبود هاشمی خود را لیدر بدل زد و از منبع لایزال و بی فکر اصلاحات برای رسیدن به قدرت استفاده کرد و با توجه به این که اصلاحاتچی سراسر حب مقام و جاه هست ؛ هر کدام را که بخواهد بر می گزیند و هرکدام را که نخواهد از دایره بیرون می کند و از این عدم کار گروهی و نقیصه حب جاه و مال آن ها نهایت بهره را می برد.
  در جایی شنیدم حسن سوپاپ اطمینان است برای حذف کامل و تدریجی اصلاحات ؛ امیدوارم که درست باشد و بشود  :)))))
  پاسخ:
  سلام
  شکل اتهامات رو مشاهده کردین؟شبیه همون اتهاماتی که روحانی برای رقباش به کار می برد!امیدوارم مردم آگاه بشن و این جریان رو بهتر بشناسن
  جدای از اینکه نمیدونم تفکرِ الانِ عارف چی هست - خلافِ 92 هستش؟! - واقعاً کی فکرش رو میکرد که عارف رو، که همه‌جوره حرفاشونو گوش کرده چه 92 چه 94، اینطور بکوبن؟! اونم اینجور تخریب که بین اصلاح‌طلب‌ها برای کوبیدنِ رقیب استفاده میشه.. یعنی عارف رو در قامتِ «رقیب» دیدن :)) عجبا عجبا :دی
  پاسخ:
  عارف کاندیدای اصلاح طلب ها تو سال 92 بود،که به خاطر حمایت از روحانی از انتخابات کناره گیری کرد.جریان اصلاح طلبان با روحانی ائتلاف کردند.اگرچه پس از پیروزی روحانی،اصلاح طلبان حامی بودند اما همچنان عارف را کاندیدای اصلی خود می دانستند.تو جنگ قدرت که حلوا خیر نمی کنن!:))
  فارغ از این ها به شما هم یک توصیه خواهرانه می کنم که بیشتر مطالعه کنید.سایت های دیپلماسی ایرانی الف صراط ایسنا فارس همین انتخاب ...مقالات هم خواستید سایت نور رو مطالعه کنید،مقالات دانشگاهی داره،هرچی بیشتر بدونید برای خودتون بهتره
  چشم حتما :) 
  البته کامنت قبلی چیز خاصی نگفتم :دی - خطاب به دوستان که سوءاستفاده نکنن و کامنت‌‌های ناشناس ندن و اینا :دی - 

  سایت‌های دیپلماسی - بیشتر خبرگزاری بهشون میاد - که نام بردین رو کم و بیش میشناختم و میخوندمشون... ولی از اونجایی که «نور» خیلی استفاده شده توسط اسامی و عنوان سایت‌ها، نمیدونم کدوم رو گفتین. این سایته؟ :http://www.noorlib.ir یا شاید هم این : http://www.noormags.ir 
  نمیدونم کدومه از بس که نور داریم :| :)
  پاسخ:
  نه شما حرف بدی نزدین،منتها از کامنتهاتون این طور به نظر می رسه که به مقوله سیاست علاقه مند هستین،برای همین به نظرم رسید مفیده که مطالعاتتون رو در این زمینه زیاد کنید،به افرادی مثل شما نیاز هست و چه بهتر که بیشتر بدونید
  در مورد کامنت قبلی سوال شما این بود که مگر تفکر عارف تغییر کرده؟خب منظور من از جمله ای که توی پست گفتم،تغییر ایدئولوژی عارف نیست(اگر بشه به تفکر حزبیشون گفت ایدئولوژی!)بلکه بی اعتمادی که نسبت به جریان روحانی شکل گرفته.دو دستگی که اتفاق افتاده درون جریان اصلاحات،اگرچه به زعم سایت انتخاب(که حامی جریان روحانی)این دودستگی نیست و عارف تنهاست،ولی به واقع دودستگی شده،ابطحی صراحتا از عارف حمایت کرده و عارف در بدنه اصلاح طلبان برای خودش حامیانی داره.جبهه گیری علیه عارف از وجهی که شما تصور کنید تفکرش تغییر کرده و داره طرد میشه نیست،دعوای درون حزبیه سر قدرت.اما منش این جریان الان قابل بررسی که اتهامات موضع گیری و تخریب از همون فرمول تکراریه که بر علیه رقباشون استفاده می کنن که می تونه خیلی ادعاهاشون رو مورد تردید قرار بده.
  سایت دیپلماسی زیر نظر محققان وزارت خارجه ست و افرادی که سابقه اجرایی داشتن این سایت رو معتبر می دونن و محل ارجاعشون هست.اگر به مطالبش هم دقت کنید هم خیلی ریز و جزئی به اتفاقات پرداخته و هم بی طرفانه.منبع اطلاعاتی خیلی خوبیه.اگر وقت بذارید و بخونید خیلی چیزها دستگیرتون میشه.نورمگز سایت دانلود مقاله هست،چه خوب که پیگیر بودید:)

  اوه. نه من اشتباه خونده بودم. یعنی خونده بودم : سایت‌هایِ دیپلماسیِ ایرانیِ صراط، ایسنا و... . الان سرچ کردم فهمیدم که «دیپلماسی ایرانی» یه سایتِ جداست. این یکی رو نمی‌شناختم :) عنوان‌هاش رو که نگاه کردم به نظرم اومد سایت و منبع مفصلی باید باشه. حتما دنبالش میکنم...

  اوهوم. جنگِ قدرت. دو سرش باخته...
  متوجه شدم. 

  + ممنون بابت معرفی‌ها و توضیح :)
  پاسخ:
  خواهش می کنم:)
   سلام
  چقدر مطلب عصبانی ای نوشته بود
  کافی شاپ دوست پسر عارف چه ربطی داره آخه!!!واقعا چه ربطی به ما داره کجا میره چرا میره؟؟؟
  این مطالب و عکسهارو اگه قبل انتخابات مجلس۹۴توی رجانیوز میدیدم کمتر تعجب میکردم تا اینجا و الان...
  به ملت تکرار کننده‎(: برنمیخوره اینجوری منتخبشون تخریب شده؟
  پاسخ:
  سلام
  کی عصبانی نیستن اینا؟:))
 • محمود دوم
 • گفتین که ایشون منطبق با عرف حزب کنار کشیدن به نفع رئیس جمهور روحانی، که خب اینطور نیست (حداقل بنظر نمیرسه اینطور باشه) ایشون کنار کشیده شدند و وقتی محمدخاتمی هم رسما ازشون خواست که کنار بکشن دیگه بنظرتون تصمیم دست خودش بود؟ چه مقبولیتی تو جامعه داشتن؟ اگر میموند کنار نمیکشید چه نتیجه ای میداشت براشون؟! اصلا دیدگاه آقای عارف مهم نیست! ایشون باید کنار میکشید.

  مطلب بعدی
  مشکل مملکت ما اینه که نقد رو نمیفهمن، متاسفانه نه فقط تو سیاست که تو هر زمینه ای با نقد برخورد میشه، که خب البته همچنان دور از انتظار نیست از کشور جهان سومی، این اتفاقات اینجا نیوفته کجا بیوفته؟! بگذریم!
  سوال درمورد اقدامات آقای عارف زیاد هست، مِن جمله قبل از این مقاله انتخاب شخصیتهایی (تماما اصلاح طلب) لیست شورای شهر ایشون رو زیرسوال برده بودن و دلایل ارائه شده هم منطقی بود که منفعت شخص پشت این انتخاب هست نه حزب، و الا دلیلی جز این در انتخابهای اشتباه ایشون وجود نداشت.
  حالا وقتی بین حزب خودی اختلاف یک اتفاق خیلی معمول هست اختلاف با حزبی که باهاش ائتلاف کردین حتمیه.
  تمام این اتفاقات که افتاده طبیعیه و صرفا نقد تصمیمها و کارهای آقای عارفه که البته فقط شامل اتفاقات و (درست یا غلط! با وجود اخباری که میشنویم از محافظه کارهایی که به وزارت اقتصاد نزدیک شدن و یادی میکنیم از سالهای گذشته قدرت داشتن محافظه کارها و ترکیب خطرناکی که با "حکومت" اساسا محافظه کار تشکیل داده بودن، آدم میگه بیخیال سهم همین اصلاحاتیارو بده بهتره! والا طیب نیا ها حداقل مردم رو سرکیسه نمیکنن!) سهم خواهی های اخیر ایشون نمیشه، اواخر دولت قبل هم ایشون ناراحت بود و سهم خواهی میکرد.
  این وسط چیزی که خیلی سخیفه، سوء استفاده جریان محافظه کار از اتفاقاته. تلاش برای رسیدن به قدرت به هرقیمتی، واقعا آدم به حالت استفراغ میره از دست اینها، اول از راه دین، بعد از راه غرب هراسی، سپس دست به دامن تتلو! حالا هم در صدد ایجاد تفرقه، واقعا حال بهم زنن :)
  موفق باشین
  پاسخ:
  خیلی ممنون از اینکه نظرتون رو بیان کردین:)
  اما در مورد خط آخر که خیلی هم عصبانی نوشتین به نظرم از جریانات و گروه های سیاسی در ایران بی اطلاعید و در دورانی به سر می برید که تصور می کنید گروه A و b وجود داره و شما سمت چگوارا مثلا ایستادین:)))
  این نظرات شما رو من پیشترها تو کانال های اصلاح طلب ها خوندم و حتی بیشتر از این ها رو.واقعا ترجیحم اینه یکی بیاد اینجا و نظرات متفاوت تری بده.
 • قاسم صفایی نژاد
 • ممنون از پستتون
  پاسخ:
  خواهش می کنم:)
 • محمود دوم
 • عصبانیت حس متفاوتیه از حس حال بهم خوردن، هرچند هیچ ارتباطی با متن کامنت یا متن پست نداره، چه درست باشه و درحین نوشتن چندخط آخر عصبانی بوده باشم چه نبوده باشم چیزی به شما یا من اضافه نمیکنه، چیزی که میتونه سود برسونه به کسی بحث مفید هست، توی بحث مفید "انسان متمدن" تا یه نظر مخالف دید، شخص رو نقد نمیکنه بلکه دیدگاه رو نقد میکنه، بنظرم خیلی بنفعتون هست که تغییر مسیر بدین یا حداقل یه نگاه کلی به دیدگاه و ارزشهاتون بندازید، زندگی کوتاهه! (و بله نقد کردن شخص به جای دیدگاه کار آسونیه!).
  خود عصبانی بودن هم البته چیز بدی نیست : "اگر تو در برابر بی‌عدالتی از خشم به لرزه می‌افتی؛ بدان که یکی از رفقای من هستی" از رفیقتون چه گوارا.

  اما درمورد اینکه خودتون تشخیص دادین من درمورد گروه های سیاسی ایران بی اطلاعم، هرچند که فقط یه احمق ادعای دانش میکنه، من هم ادعایی ندارم، اما بقدر کافی از وضع حاضر میدونم و در متنش هم هستم و اهل فعالیتم، هم از روی تجربه و هم مطالعات روزانه کم و بیش چیزایی میدونم، ممنون از نگرانیتون :)
  درمورد اینکه یک سمت رو به مسخره به چه گوارا بودن تشبیه کردین هم عرض کنم بهتون اساسا چه گوارا عضو حزب و گروه های مختلف نبود و دنبال این نبود که از درون سیستم و بصورت قانونی مشکلات رو حل کنه، ایشون بعنوان یه انقلابگر شناخته میشن همه جای دنیا، البته باز شما بهتر میدونی :)

  خودتون (دوباره) تشخیص دادین که براتون مطلب از کانالهای اصلاح طلب آوردم و درنتیجه خودم اصلاح طلبم، جفتش اشتباهه، بعلاوه اینکه من هم کانالهای محافظه کارهارو مطالعه میکنم هم اصلاح طلبهارو، واقع بین باشیم، محافظه کارها حاشیه سازی ها و "چرت گویی" هاشون حداقل چندبرابر اصلاح طلبهاست.

  متن رو که خوندم حس کردم شاید شما متفاوت باشید از دار و دستتون و علاقه داشته باشین از روی منطق حرف بزنید و بحث کنید، ناامید شدم ازتون(حیرت زده اما نه، کم کم قابل پیش بینی میشن!) پیشنهاد میکنم وقتی حرفی میزنید که میدونید حتما نظر مخالف درموردش وجود داره یا جنبه شنیدن نظر مخالف رو تو خودتون گسترش بدین یا کامنتهاتون رو ببندید، خیلی مضحک و بچگانست که به نظر مخالف بگین ترجیح میدم شما نظر ندی و به کامنت های ممنونم با شوق و اشتیاق جواب بدید و خواهش کنید! :)) و البته نگران هم نباشید، جایی که "متقابلا" بهم احترام گذاشته نشه خودم دیگه حضور پیدا نمیکنم، لازم به گفتن کسی نیست.
  آرزوی تفکر برای خودم دارم، شما که همه چیو میدونی :)
  پاسخ:
  تو کامنتتون فقط اهانت می بینم و عصبانیت:)
  طولانی نوشتید ولی نکته مهم و تازه ای درش نیست،نمی تونم خودم رو تا سطح توقعات شما پایین بکشم تا راضی بشید
  اصلاح طلب ها هر بار یک واژه ای رو خلق می کنن برای محکوم کردن مخالفشون،با من از منطق این گروه حرف نزنید،سیاست مدار دوزیست!!!محافظه کاران سهم خواه!!!
  کی قراره دست از این بازی ها بردارین؟طهرانچی اصول گرایی بود که پای برگه مدرک تقلبی فریدون اصلاح طلب رو امضا کرده.تا دلتون بخواد از این همدستی ها هست.این دعواهای زرگری و احمقانه من رو فریب نمی ده.دشمن درست کردن برای اینکه خودتون رو موجه نشون بدید،اینجا خریداری نداره.
  هر وقت طالب بیشتر دونستن بودید و حرف تازه ای داشتید بیایید اینجا
 • هولدن کالفیلد
 • نقطه اوج متن اونجاییه که میگه جهانگیری ائتلاف کرد :)) جهانگیری ائتلاف کرد؟ کاندیدایی توی میتینگهای روحانی شرکت میکرد باهاش ائتلاف کرد؟ :)) معاون اول رییس جمهور با رییس جمهور ائتلاف کرد؟ جوری که اینها خودشونو با این نامگذاریها گول میزنن من اگر میتونستم، الان میگفتین با هولدن تا ۱۴۰۸! "کاندیدای پوششی" اینقدر سخیف و چیپ هست که با این قیاسهای تخیلی صدمن یه غاز چیزیش عوض نمیشه!
  بعد جالبه جریان دمکراسی خواهیمون هم هستن، هنوز معنی ائتلاف رو نمیدونن!
  پاسخ:
  چیپ رو خوب گفتی،به نظرم واژه بسیار مناسبیه:))))
 • هولدن کالفیلد
 • بعد جالبه عزیزان به مذهبی ها گیر میدن چرا هی میگید "پیامبر گفت"؟ ایشون ممکنه اشتباه بگه، ممکنه مقتضیات رو در نظر نگیله، بعد یه جوری میگن "خاتمی گفت" انگار چون خاتمی گفت یک مقوله ی قدسی، لازم الاجرا و عمل به خلافش گناهی کبیره و نجاست محضه! گفت که گفت، امثال فاطمه حسینی رو هم خاتمی گفت، لیست تخیلی شورای شهر تهرانم این دوره خاتمی گفت!
  خدا عاقبتمونو به خیر کنه با ادمی که استدلالش "خاتمی گفت" هست
  پاسخ:
  اینا رو ولش کن.شنیدی تو لیست یک نفر از اطرافیان احمدی نژاد هم بوده؟:))))
  لیست خاتمی هم ظاهرا خیلی بهش اعتباری نیست:دی