پالادیوم

پالادیوم


من از رندی نخواهم کرد توبه
و لو آذیتنی بالهجر و الحجر

دوباره مردم ایران

شنبه, ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۱۲:۱۹ ب.ظ

مردم فقط یارانه نمیخواهند. مردم "تتلو"را هم نمی خواهند. مردم به رسمیت شناختن "تتلو" ها را میخواهند.میلاد دخانچی

روحانی پیروز انتخابات شد،با وجود اخباری مبتنی بر نرسیدن تعرفه ها به صندوق های رای،و تخلف عده کثیری در حوزه های انتخاباتی،بالاخره آنچه حاصل شد تمدید ریاست جمهوری روحانی بود.نتیجه همین است چه آن را دوست داشته باشیم چه نخواهیم بپذیریم.من با همه کسانی که به روحانی#نه گفته اند،ابراز همدردی می کنم؛با تمام کسانی که خاطره سبد کالا را از یاد نبرده اند،اهانت های روحانی را به مخالفانش،رویه غلط وی را در اقتصاد،غیرمتعارف خواندن حقوق های نجومی دولتش را،و حتی کسانی که از روی ناگزیری رایشان را به سی هزار تومن به روحانی فروختند.روحانی رئیس جمهور شد در حالی که 15 میلیون ایرانی به او نه گفته اند.در حالی که مشکلات جامعه نسبت به چهار سال پیش نه تنها کم نشده،که افزایش پیدا کرده و این مطالبات با هوای روحانی اردیبهشت هم،فراموش نمی شود.کسانی که به روحانی نه گفته اند دشمن کسانی که به او آری گفته اند،نیستند.آنهایی که نه گفته اند همسایگان شما،خانواده شما،دوستان شما،همکاران شما و ...همان کسانی هستند که با شما در همین جغرافیا زندگی می کنند.آن ها نه افراطی هستند نه دگم اندیش نه دیو صفت نه بی سواد و بی شناسنامه و نه حواله شده به جهنم.اگر می خواهید دو دستگی ایجاد نشود رایتان با روحانی باشد و دلتان با مردمتان.نشود که به خاطر تعصب کور جلوی مردم خودتان بایستید.نشود که به اسم روشنفکری استبداد نوترکیبی را بنیان بگذارید و آغاز کننده رسم بدی باشید.تاریخ این کشور همه این ها را به خود دیده،امیر کبیرهای در خون خود غلتیده و مصدق های تبعید شده و آزادگان بر دار کشیده.شکل استبداد تغییر کرده،قاعده همان است.نشود که شما پیاده نظام تفکری باشید که بین مردم دیوار می کشد.نشود که دستمال برداریم و چشم ببندیم و صدای زجر مردمان بین سرودهای پیروزی محو بشود. تلاش برای رسیدن به مطالبات از#روحانی از همین فردا شروع می شود.این مملکت هم به دیپلمات هایش نیاز دارد هم به نظامیانش.هم به شجریان ها و هم قاسم سلیمانی ها.بشود که از فردا میدان مطالبات ما یکی بشود،و بازی نکنیم در زمین هایی که ما را مقابل هم قرار می دهند.

 • ۹۶/۰۲/۳۰
 • نویسنده ....

دست به قلم

نظرات  (۱۷)

الانور کجاست بیاد ببینه که کی داره شانتاژ میکنه؟:)
پیروزی ما.ان چیزی نیست که در ان کسی شکست بخورد...

این مدتی خیلی چیزا دیدم. با وجود اینک رای م روحانی بود دلم میخواست ک خیلی ها حرف هاتو بشنون صبا...
پاسخ:
تو انتخابات شرکت کردی؟آفرین بهت تبریک می گم:)
ها
رای اولی بودم
:دی
^_^
پاسخ:
ای جان:*
واقعا مطلب خوبی بود :) 
دوستای منم اکثرا طرفدار آقای روحانی بودن و جالبه به من تسلیت میگن! 
بهشون میگم مگه عزیزم فوت شده؟ یه انتخابات بود هیچکدوم هم 100 درصد خوب یا بد مطلق نبودن :) مبارک شماها نیست فقط مبارک همه است اگه خوب کار منه تسلیت برای همه است اگه  بد کار کنه :) و این 4 سال دیگه معلوم میشه اون موقع است که باید بهم تبریک یا تسلیت بگیم
پاسخ:
ممنونم:)
بله همه در نتایج و بد خوبش سهیم هستیم:)
رای به روحانی اتفاقا باید زنگ خطری برای دکترین و تئوریسین های نظام جمهوری اسلامی باشد، چرا که حتی کسی که فقط در مقام  حرف و شعار سیاست های کلی نظام را به نقد و چالش میکشد، بالای بیست میلیون رای می آورد! و چه کسی است که نداند روحانی خود در طول 38 سال در بالاترین مقام های دولتی و اجرایی کار گرده و خود از نظریه پردازان بزرگ همین نظام است.
 این انتخابات  بیشتر از تایید، نشانی از نارضایتی از سیاست های کلی نظام است! وگر نه محدودیت های ریس جمهوری بر کسی پوشیده نیست و نه تتها روحانی بلکه هیچ کس دیگری را یارای گشودن این کلاف سر درگرم نیست!
پاسخ:
قطعا این آرا نشون می ده مردم نیازهایی دارند که بی پاسخ مونده و خواهان تغییرات هستند،اگرچه روحانی نامناسب ترین فرد برای این تغییرات نه به خاطر محدودیت ها صرفا،چون اصولا توانا نیست و رویه نامطلوبی هم داره که قابل دفاع نیست،اما صرفا چون پرچمدار دیگری نیست،روحانی هست!ضمن اینکه همه آرای به روحانی رو نمیشه به تفکر مخالف نسبت داد همانطور که رای رفته در سبد رقیبش "بله" به نظام نیست.یکی از اهرم هایی که روحانی به کار برد توی مناظراتش تاکید بر تقویت فضای دیپلماسی و مقابله با وضعیت جنگی بود،این حس امنیت و دوری از تنش خواسته ای که مردم جنگ دیده ایران واقعا خواهانش هستند.این یه نمونه از خواسته هاست...در مقابل رقیبش از معیشت حرف می زنه که باز چیزی که مردم خلااش رو حس می کنند.به نظرم نیازهای ملموس و اولیه که اکثریت غریب به اتفاق مردم خواهانش هستند امنیت و معیشت هست.بقیه چیزها با توجه به ساخت اجتماعی ایران در اولویت بعدی براشون قرار داره.
خواستم بگم روحانی خودش تو همین چارچوب بوده اتفاقا تندرو هم بوده ،دیدم خودت اشاره کردی:))
مرسی از پاسخ گویی قوی!
به هر حال رییس جمهور همه هست و با ماهی کوچولو در مورد تبریک و این داستانا موافقم!
پاسخ:
سوالی نپرسیدید.
آره دیگه بد و خوبش برای همه ست.
ما همه اعضای یک خونواده ایم.
پاسخ:
کی بریم دریا کاپیتان؟:))
 • قاسم صفایی نژاد
 • بله همینطوره
  پاسخ:
  :)
  ایشالا از این سکون در بیایم 
  👏👏
  پاسخ:
  انشا االله
  علی برکت الله
  :)))
  پاسخ:
  :))
  هروقت شما بخواین دزد دریایی :/
  پاسخ:
  من دزد دریاییم؟:(
  خودم تنها می رم:((((
  درباره ی نرسیدن تعرفه ی رای به حوزه ها، نماینده ی شورای نگهبان چند بار مستقیم از شبکه خبر تکذیب کردن و گفتن هر جا کمبود بوده به سرعت از فرمانداری منطقه رسیدگی شده، این اتفاقات با توجه به تعداد شرکت کنندگان در انتخابات طبیعیه...
  (غیرمتعارف خواندن حقوق های نجومی دولتش) اینو درست نوشتی؟ شاید من دارم اشتباه متوجه میشم.!
  فکر کنم دیو صفت را هم اشتباهی یه حرف جا انداختی :) ( خب دارم با دقت نوشته هات رو میخونم) 
  و ای کاش حضور مردم توی این انتخابات را هر کسی به نفع خود تفسیر نکنه و حرف مردم شنیده بشه.
  پاسخ:
  شورای نگهبان که خیلی فرمایشی صحبت می کنه،فیلم هاش موجوده که مردم توی صف معطل شدن چون تعرفه نبوده.این قضیه از هر دو طرف مورد اعتراض بود ولی کلیتش عدم مدیریت درست انتخابات رو از سوی دولت فعلی نشون می ده.توی دوره های قبل این اتفاق در این سطح وسیع رخ نداده.
  درست نوشتم.روحانی به حقوق های نجومی غیر قانونی می گه:نامتعارف.یک جور کلاه شرعیه
  مرسی گفتی،تصحیحش می کنم:)
  تفسیر که میشه خواه ناخواه.همین الان سایت عصر ایران گفته درسته اقلیت هم هستن ولی حرف حرف اکثریته!"نمی شود که اکثریت حقوق اقلیت را پاس بدارد ولی اقلیت، به حد خود قانع نباشد و بخواهد خود را تحمیل کند."یه جوری می گه اقلیت انگار 15 میلیون آدم نیستن توی این کشور.آدم یاد همون خس و خاشاک می افته.تکرار اشتباهات تاریخی.هیچ اقلیتی تا ابد اقلیت نمی مونه بهرحال...

 • منتظر اتفاقات خوب (حورا)
 • عاقبت بخیر بشیم الهی!
  پاسخ:
  ان شاالله:))

  اینا که از روحانی مطالبات نمیخوان که,اینا همون چیزی رو میخوان که توی مغزشون  دو دو میکنه و.تو نگاهشون میچرخه  .  .  .
 • اسفندیار گرشاسبی س ش
 • خوب بود اما نگفت که این انتخاب خود زمینه ساز نه تنها جنگ داخلی بلکه جنگ بیرونی خواهد شد. نگفت که این انتهاب سبب ایجاد تفکر بنیادگرایی خواهد شد 
  نگفت که مردم به حماقت سانتامانتالیسم و لمپنیسم رای دادند ...نگفت که مردم به امپریالیسم ملکه فخیمه انگلیس ونئو لیبرالیسم  استثماری رای دادند ..نگفت که مردم ایران در کل حماقت جمعی خود را به منصه ظهور نهادند و نگفت پایان!
 • مجید مویدی
 • سن آدم از یه مقداری که بالاتر می ره، بزرگترین بدیش اینه که خیلی چیزا می بینه و می شنوه.
  امیدوارم این شونزده میلیون ساکن نشیم و به درخواست مطالباتمون ادامه بدیم...
  باشد که به نتیجه برسیم ان شاالله!
  پاسخ:
  انشا االله:)